تقویم شیعه ولادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام بر تمامی مسلمین تبریک وتهنیت باد :

ولادت امام حسن عسكرى (علیه السلام )


در این روز حضرت امام حسن عسكرى (علیه السلام ) در سال 232 ه‍ جهان را به قدوم خود منور فرمودند(253). و به روایت مصباح ، تقویم المحسنین ، اختیارات و دروس شهید ولادت حضرت در چهارم این ماه بوده است (254). اقوال دیگرى نیز در ولادت آن حضرت وجود دارد كه عبارتند از 27 ذى الحجه (255)، 10 ربیع الثانى (256).
پدر آن حضرت امام هادى (علیه السلام ) و مادر محترمه اش بانویى است كه نامش حدیث یا حدیثه یا سوسن یا سلیل است (257). محل ولادت حضرت مدینه و مشهورترین القاب ایشان زكى ، نقى ، و كنیه حضرتش ‍ ابومحمد است .
آن حضرت را براى زیر نظر داشتن و كنترل رفت و آمدها، در محل سكونت سپاهیان ترك تبار درباره عباسى مسكن داده بودند؛ و از همین جاست كه به آن حضرت ((عسكرى )) مى گویند(258).[ یکشنبه 25 آذر 1397 ] [ 18:23 ] [ اسماعیل روحی ]

دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با جمعی از خانواده محترم شهیدان :

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از خانواده‌های شهیدان دفاع مقدس و مدافع حرم و دفاع از مرزها و امنیت، بازآفرینی روحیه شجاعت و شهادت در نسل جوان مؤمنِ انقلابی امروز را «معجزه انقلاب» برشمردند و با دعوت مردم و جوانان و همچنین مسئولان به بیداری و هوشیاری در مقابل توطئه های جبهه استکبار و در رأس آن امریکا، گفتند: همه باید تلاش خود را برای تقویت اقتصاد کشور و تولید ملی مضاعف کنند و مسئولان نیز باید مراقب باشند تا فریب ظاهرسازی و زبان بازی دشمن را نخورند و دشمن خبیثی که از در بیرون شده است، از پنجره وارد نشود.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به کلام امام بزرگوار مبنی بر اینکه «ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد»، تأکید کردند: ملتی که به استقبال خطر رفتن در راه خدا و شهادت در راه او را، سعادت و یک موفقیت بزرگ می داند، هیچ نیرویی توانایی ایستادگی در مقابل آن را ندارد و آن ملت همواره برنده است و پیش خواهد رفت.
حضرت آیت الله خامنه ای ملت ایران را نمونه بارز این تفکر دانستند و افزودند: اینکه ملت ایران در طول ۴۰ سال گذشته در راه بسیار پُر خطر و پُر زحمت خود در مقابل همه قدرتمندان ظالم ایستاد و آنها نتوانستند هیچ غلطی بکنند به دلیل اعتقاد به شهادت و این سرنوشت افتخارآمیز است.
ایشان استمرار این تفکر و روحیه در جوانان انقلابی را نشانه رویش های چند برابری انقلاب در مقابل ریزش ها خواندند و خاطرنشان کردند: امروز جوان مؤمن و انقلابی با همان روحیه جوانان اول انقلاب و روحیه شهیدان همت و خرازی و دیگر بزرگان به وسط میدان می آید و با احساس مسئولیت و شجاعت همچون ستون انقلاب، در مقابل دشمن می ایستد و به استقبال شهادت می‌رود، و این معجزه نظام جمهوری اسلامی است که توانسته این روحیه فولادین را بازآفرینی کند و استمرار دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اگر این شهادتها و شجاعتها و صبر خانواده های شهدا نبود، مستکبران عالَم و امریکای جنایتکار همچون دوران طاغوت بر کشور مسلط می شدند، گفتند: ملت ایران قدردان شهدا و خانواده های آنان است که نمونه های آن را در حضور پرشکوه مردم در تشییع شهدای مدافع حرم و دفاع از امنیت و مرزها شاهد بوده و هستیم.


دنبالک ها: از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری لطفا اینجا کلیک نمایید متشکرم،
[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 09:51 ] [ اسماعیل روحی ]

فرمانده معظم کل قوا امام خامنه‌ای :
[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 05:57 ] [ اسماعیل روحی ]

فرمانده کل قوا :
[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 04:56 ] [ اسماعیل روحی ]

حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای مد ظله العالی :
[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 03:49 ] [ اسماعیل روحی ]

رهبر معظم انقلاب اسلامی :
[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 02:53 ] [ اسماعیل روحی ]

حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای :


  http://uupload.ir/files/617o_sahar


[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 01:58 ] [ اسماعیل روحی ]

گرامیداشت سالروز عملیات غرور آفرین طریق القدس :


سی هفتمین سالگرد شهادت شهید ابراهیم روحی گرامی باد 

راهش پر رهرو ویادش گرامی باد 


[ دوشنبه 12 آذر 1397 ] [ 08:40 ] [ اسماعیل روحی ]

بسیج مدرسه عشق است :

[http://www.aparat.com/v/U013f]


[ دوشنبه 12 آذر 1397 ] [ 05:00 ] [ اسماعیل روحی ]

گرامیداشت هفته بسیج :
[ دوشنبه 12 آذر 1397 ] [ 04:48 ] [ اسماعیل روحی ]

گرامیداشت ایام ولادت پیامبر اعظم و امام صادق :
[ یکشنبه 4 آذر 1397 ] [ 13:49 ] [ اسماعیل روحی ]

تقویم شیعه هفدهم ماه ربیع الاول 2:

ولادت امام صادق (علیه السلام )

در 17 ربیع الاول سال 83 ه‍ ولادت با سعادت امام جعفر صادق (علیه السلام ) در مدینه منوره اتفاق افتاده است (231).
نام مبارك آن حضرت جعفر و كنیه شریفش ابوعبدالله و لقب نورانى حضرت صادق است . پدر بزرگوارش امام محمد باقر (علیه السلام )، و مادر گرامى آن حضرت جناب ام فروه است ، كه امام صادق (علیه السلام ) درباره ایشان مى فرمایند: ((مادرم از بانوان پرهیزكار و با ایمان و نیكوكار بود(232))).
امم صادق (علیه السلام ) هفت پسر و سه دختر داشتند كه عبارتند از امام موسى كاظم (علیه السلام )، اسماعیل ، عبد الله ، محمد دیباج ، اسحاق ، على عریضى ، عباس ، ام فروه ، اسماء، فاطمه (233).
در شمایل آن حضرت گفته اند: آن حضرت میانه قد و افروخته رو و سفید بدن و كشیده بینى و موهاى ایشان سیاه و مجعد و بر گونه شان خال سیاهى بود(234).[ شنبه 3 آذر 1397 ] [ 17:40 ] [ اسماعیل روحی ]

تقویم شیعه هفدهم ماه ربیع الاول :

 ولادت پیامبر (صلى الله علیه و آله )

به اتفاق علماى شیعه ، در این روز هنگام فجر روز جمعه در مكه معظمه ولادت با سعادت حضرت سید الانبیاء محمد مصطفى (صلى الله علیه و آله ) واقع شده است . ولادت آن حضرت با سلطنت انوشیروان عادل مقارن بود و در آن سال اصحاب فیل هلاك شدند(221).
نام آن حضرت محمد (صلى الله علیه و آله ) و كنیه ایشان ابوالقاسم است . نام پدر آن حضرت عبد الله و نام مادر آن حضرت آمنه بنت وهب است (222).
هنگام ولادت ، نور از پیشانى آن حضرت لامع بود و بوى مشك از ایشان ساطع مى گشت . نورى در آن شب از طرف حجاز ساطع شد و در تمام عالم منتشر گردید. تخت پادشاهان سرنگون شد، و همه آنان در آن روز لال بودند و نمى توانستند سخن بگویند.
ملائكه مقرب و ارواح اصفیاء پیامبران در هنگام ولادت آن حضرت حضور یافتند، و رضوان خازن بهشت با حوریان نازل شدند، و ابریقها و تشت ها از طلا و نقره و زمرد بهشت حاضر كردند و براى حضرت آمنه شربتها از بهشت آوردند كه او آشامید. آن حضرت را بعد از ولادت به آبهاى بهشت غسل دادند و به عطرهاى فردوس معطر كردند(223).
 
معجزات ولادت حضرت

در روز ولادت آن حضرت هر بتى كه در هر جاى عالم بود به رو در افتاد و چهارده كنگره از ایوان كسرى فرو ریخت . دریاچه ساوه كه آن را مى پرستیدند خشك و بدل به نمكزار شد. در وادى ساوه كه سالها بود كسى آب در ندیده بود آب جارى شد. آتشكده فارس كه هزار سال خاموش نشده بود در شب ولادت آن حضرت خاموش شد. علم كاهنان و سحر ساحران باطل گردید، و طاق كسرى از میان به دو نیم شد كه تا امروز نمایان است (224).
هنگام ولادت آن حضرت این ندا از آسمان شنیده شد: ((جاء الحق و زهق الباطل ، ان الباطل كان زهوقا(225))).
 
خصوصیات حضرت

هرگز مگس بر بدن مبارك آن حضرت نمى نشست . هرگاه چشم مباركش ‍ خواب بود دلش بیدار بود، و مى دید و مى شنید چنانكه در بیدارى مى دید و مى شنید. حضرت از قفاى خود چنان مى دید كه از پیش روى مى دید.
بر هر حیوانى كه سوار مى شد هرگز پیر و لاغر نمى شد(226). آن حضرت حمارى به نام یعفور داشتند. هر زمان كه فرمان مى داد فلان مرد را حاضر كن ، به در خانه اش مى رفت و سر بر در مى كوفت و به اشاره او را حاضر مى ساخت (227).
از خصوصیات ولادت پیامبر (صلى الله علیه و آله ) آن بود كه ختنه كرده و ناف بریده و پاك از آلایش خون و غیره متولد شد. همچنین در وقت ولادت از پا به زیر آمد نه از سر. هنگام ولادت رو به كعبه به سجده افتاد، و چون سر از سجده برداشت دست به سوى آسمان بلند كرد و به وحدانیت خدا و رسالت خود اقرار نمود، و سپس نورى از او ساطع گردید كه مشرق و مغرب عالم را روشن نمود(228)
 
معجزات حضرت

پیامبر (صلى الله علیه و آله ) معجزات بسیارى داشت كه از جمله آنها نمونه هاى زیر است (229):
 1. مستجاب شدن دعاى آن حضرت در زنده شدن مردگان و بینا شدن كوران و شفا یافتن بیماران .
2. سخن گفتن آن حضرت با حیوانات .
3. آگاهى بى همه لغتها و قدرت بر سخن گفتن به همه آنها.
4. مهر نبوت بر پشت مباركش جاگرفته بود و نور آن بر نور آفتاب زیادتى مى كرد.
5. آب از میان انگشتان مباركش جارى شد، به قدرى كه جمع بسیارى سیراب شدند.
6. سنگریزه در دست مباركش تسبیح مى گفت و مردم مى شنیدند.
7. وجود مقدسش در آفتاب سایه اى نداشت .
8. هر گاه آب دهان مبارك به چاهى مى افكند در آن چاه بركت به هم مى رسید و پر از آب مى شد. آب دهان مبارك را به هر صاحب دردى مى مالید شفا مى یافت .
9. دست مبارك آن حضرت به هر طعامى كه مى رسید با بركت مى شد و از طعام كم جماعت كثیر را سیر مى كرد.
10. هرگاه بر زمین نرم راه مى رفت جاى پایش نمى ماند، و هنگامى كه بر سنگ سخت راه مى رفت اثر پاى مباركش مى ماند.
روز ولادت حضرت روز شریف و بابركتى است كه از قدیم الایام صالحین از آل محمد (صلى الله علیه و آله ) حرمت آن را نگه داشته اند، و حق این روز را ادا كرده و روزه گرفته اند. كسى كه 17 ربیع الاول را روز بگیرد خداوند متعال ثواب یك سال روزه را به او مى دهد. در این روز صدقه دادن و زیارت مشاهد مشرفه و انجام خیرات و مسرور كردن اهل ایمان مستحب است (230).[ شنبه 3 آذر 1397 ] [ 17:39 ] [ اسماعیل روحی ]

تقویم شیعه 23 ماه ربیع الاول :

23 ربیع الاول

 
1. ورود حضرت معصومه (علیها السلام ) به قم

در این روز در سال 201 ه‍ كریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (علیها السلام ) به قم تشریف فرما شدند كه 17 روز قبل از رحلت آن حضرت است (236).
آن حضرت با قدوم مبارك خود این شهر را متبرك گردانیدند، و به درخواست جناب موسى بن خزرج پسر سعد اشعرى كه از بزرگان قم بود، منزل او را منور نموده در آنجا نزول اجلال فرمودند. در همان مكان تشریف داشتند و زنهاى قم مخصوصا علویات به خدمت آن حضرت مى رسیدند و از وجود آن حضرت استفاده مى كردند تا بعد از 17 روز از دنیا رحلت فرمودند. عبادتگاه حضرت معروف به ((ستیه )) در میدان میر قم معروف است (237).[ پنجشنبه 1 آذر 1397 ] [ 08:18 ] [ اسماعیل روحی ]

گرامیداشت هفته وحدت :
[ پنجشنبه 1 آذر 1397 ] [ 08:13 ] [ اسماعیل روحی ]

تقویم شیعه ولادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام بر تمامی مسلمین تبریک وتهنیت باد :

ولادت امام حسن عسكرى (علیه السلام )


در این روز حضرت امام حسن عسكرى (علیه السلام ) در سال 232 ه‍ جهان را به قدوم خود منور فرمودند(253). و به روایت مصباح ، تقویم المحسنین ، اختیارات و دروس شهید ولادت حضرت در چهارم این ماه بوده است (254). اقوال دیگرى نیز در ولادت آن حضرت وجود دارد كه عبارتند از 27 ذى الحجه (255)، 10 ربیع الثانى (256).
پدر آن حضرت امام هادى (علیه السلام ) و مادر محترمه اش بانویى است كه نامش حدیث یا حدیثه یا سوسن یا سلیل است (257). محل ولادت حضرت مدینه و مشهورترین القاب ایشان زكى ، نقى ، و كنیه حضرتش ‍ ابومحمد است .
آن حضرت را براى زیر نظر داشتن و كنترل رفت و آمدها، در محل سكونت سپاهیان ترك تبار درباره عباسى مسكن داده بودند؛ و از همین جاست كه به آن حضرت ((عسكرى )) مى گویند(258).[ یکشنبه 25 آذر 1397 ] [ 18:23 ] [ اسماعیل روحی ]

دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با جمعی از خانواده محترم شهیدان :

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار جمعی از خانواده‌های شهیدان دفاع مقدس و مدافع حرم و دفاع از مرزها و امنیت، بازآفرینی روحیه شجاعت و شهادت در نسل جوان مؤمنِ انقلابی امروز را «معجزه انقلاب» برشمردند و با دعوت مردم و جوانان و همچنین مسئولان به بیداری و هوشیاری در مقابل توطئه های جبهه استکبار و در رأس آن امریکا، گفتند: همه باید تلاش خود را برای تقویت اقتصاد کشور و تولید ملی مضاعف کنند و مسئولان نیز باید مراقب باشند تا فریب ظاهرسازی و زبان بازی دشمن را نخورند و دشمن خبیثی که از در بیرون شده است، از پنجره وارد نشود.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به کلام امام بزرگوار مبنی بر اینکه «ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد»، تأکید کردند: ملتی که به استقبال خطر رفتن در راه خدا و شهادت در راه او را، سعادت و یک موفقیت بزرگ می داند، هیچ نیرویی توانایی ایستادگی در مقابل آن را ندارد و آن ملت همواره برنده است و پیش خواهد رفت.
حضرت آیت الله خامنه ای ملت ایران را نمونه بارز این تفکر دانستند و افزودند: اینکه ملت ایران در طول ۴۰ سال گذشته در راه بسیار پُر خطر و پُر زحمت خود در مقابل همه قدرتمندان ظالم ایستاد و آنها نتوانستند هیچ غلطی بکنند به دلیل اعتقاد به شهادت و این سرنوشت افتخارآمیز است.
ایشان استمرار این تفکر و روحیه در جوانان انقلابی را نشانه رویش های چند برابری انقلاب در مقابل ریزش ها خواندند و خاطرنشان کردند: امروز جوان مؤمن و انقلابی با همان روحیه جوانان اول انقلاب و روحیه شهیدان همت و خرازی و دیگر بزرگان به وسط میدان می آید و با احساس مسئولیت و شجاعت همچون ستون انقلاب، در مقابل دشمن می ایستد و به استقبال شهادت می‌رود، و این معجزه نظام جمهوری اسلامی است که توانسته این روحیه فولادین را بازآفرینی کند و استمرار دهد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اگر این شهادتها و شجاعتها و صبر خانواده های شهدا نبود، مستکبران عالَم و امریکای جنایتکار همچون دوران طاغوت بر کشور مسلط می شدند، گفتند: ملت ایران قدردان شهدا و خانواده های آنان است که نمونه های آن را در حضور پرشکوه مردم در تشییع شهدای مدافع حرم و دفاع از امنیت و مرزها شاهد بوده و هستیم.


دنبالک ها: از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری لطفا اینجا کلیک نمایید متشکرم،
[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 09:51 ] [ اسماعیل روحی ]

فرمانده معظم کل قوا امام خامنه‌ای :
[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 05:57 ] [ اسماعیل روحی ]

فرمانده کل قوا :
[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 04:56 ] [ اسماعیل روحی ]

حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای مد ظله العالی :
[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 03:49 ] [ اسماعیل روحی ]

رهبر معظم انقلاب اسلامی :
[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 02:53 ] [ اسماعیل روحی ]

حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای :


  http://uupload.ir/files/617o_sahar


[ جمعه 23 آذر 1397 ] [ 01:58 ] [ اسماعیل روحی ]

گرامیداشت سالروز عملیات غرور آفرین طریق القدس :


سی هفتمین سالگرد شهادت شهید ابراهیم روحی گرامی باد 

راهش پر رهرو ویادش گرامی باد 


[ دوشنبه 12 آذر 1397 ] [ 08:40 ] [ اسماعیل روحی ]

بسیج مدرسه عشق است :

[http://www.aparat.com/v/U013f]


[ دوشنبه 12 آذر 1397 ] [ 05:00 ] [ اسماعیل روحی ]

گرامیداشت هفته بسیج :
[ دوشنبه 12 آذر 1397 ] [ 04:48 ] [ اسماعیل روحی ]

گرامیداشت ایام ولادت پیامبر اعظم و امام صادق :
[ یکشنبه 4 آذر 1397 ] [ 13:49 ] [ اسماعیل روحی ]

تقویم شیعه هفدهم ماه ربیع الاول 2:

ولادت امام صادق (علیه السلام )

در 17 ربیع الاول سال 83 ه‍ ولادت با سعادت امام جعفر صادق (علیه السلام ) در مدینه منوره اتفاق افتاده است (231).
نام مبارك آن حضرت جعفر و كنیه شریفش ابوعبدالله و لقب نورانى حضرت صادق است . پدر بزرگوارش امام محمد باقر (علیه السلام )، و مادر گرامى آن حضرت جناب ام فروه است ، كه امام صادق (علیه السلام ) درباره ایشان مى فرمایند: ((مادرم از بانوان پرهیزكار و با ایمان و نیكوكار بود(232))).
امم صادق (علیه السلام ) هفت پسر و سه دختر داشتند كه عبارتند از امام موسى كاظم (علیه السلام )، اسماعیل ، عبد الله ، محمد دیباج ، اسحاق ، على عریضى ، عباس ، ام فروه ، اسماء، فاطمه (233).
در شمایل آن حضرت گفته اند: آن حضرت میانه قد و افروخته رو و سفید بدن و كشیده بینى و موهاى ایشان سیاه و مجعد و بر گونه شان خال سیاهى بود(234).[ شنبه 3 آذر 1397 ] [ 17:40 ] [ اسماعیل روحی ]

تقویم شیعه هفدهم ماه ربیع الاول :

 ولادت پیامبر (صلى الله علیه و آله )

به اتفاق علماى شیعه ، در این روز هنگام فجر روز جمعه در مكه معظمه ولادت با سعادت حضرت سید الانبیاء محمد مصطفى (صلى الله علیه و آله ) واقع شده است . ولادت آن حضرت با سلطنت انوشیروان عادل مقارن بود و در آن سال اصحاب فیل هلاك شدند(221).
نام آن حضرت محمد (صلى الله علیه و آله ) و كنیه ایشان ابوالقاسم است . نام پدر آن حضرت عبد الله و نام مادر آن حضرت آمنه بنت وهب است (222).
هنگام ولادت ، نور از پیشانى آن حضرت لامع بود و بوى مشك از ایشان ساطع مى گشت . نورى در آن شب از طرف حجاز ساطع شد و در تمام عالم منتشر گردید. تخت پادشاهان سرنگون شد، و همه آنان در آن روز لال بودند و نمى توانستند سخن بگویند.
ملائكه مقرب و ارواح اصفیاء پیامبران در هنگام ولادت آن حضرت حضور یافتند، و رضوان خازن بهشت با حوریان نازل شدند، و ابریقها و تشت ها از طلا و نقره و زمرد بهشت حاضر كردند و براى حضرت آمنه شربتها از بهشت آوردند كه او آشامید. آن حضرت را بعد از ولادت به آبهاى بهشت غسل دادند و به عطرهاى فردوس معطر كردند(223).
 
معجزات ولادت حضرت

در روز ولادت آن حضرت هر بتى كه در هر جاى عالم بود به رو در افتاد و چهارده كنگره از ایوان كسرى فرو ریخت . دریاچه ساوه كه آن را مى پرستیدند خشك و بدل به نمكزار شد. در وادى ساوه كه سالها بود كسى آب در ندیده بود آب جارى شد. آتشكده فارس كه هزار سال خاموش نشده بود در شب ولادت آن حضرت خاموش شد. علم كاهنان و سحر ساحران باطل گردید، و طاق كسرى از میان به دو نیم شد كه تا امروز نمایان است (224).
هنگام ولادت آن حضرت این ندا از آسمان شنیده شد: ((جاء الحق و زهق الباطل ، ان الباطل كان زهوقا(225))).
 
خصوصیات حضرت

هرگز مگس بر بدن مبارك آن حضرت نمى نشست . هرگاه چشم مباركش ‍ خواب بود دلش بیدار بود، و مى دید و مى شنید چنانكه در بیدارى مى دید و مى شنید. حضرت از قفاى خود چنان مى دید كه از پیش روى مى دید.
بر هر حیوانى كه سوار مى شد هرگز پیر و لاغر نمى شد(226). آن حضرت حمارى به نام یعفور داشتند. هر زمان كه فرمان مى داد فلان مرد را حاضر كن ، به در خانه اش مى رفت و سر بر در مى كوفت و به اشاره او را حاضر مى ساخت (227).
از خصوصیات ولادت پیامبر (صلى الله علیه و آله ) آن بود كه ختنه كرده و ناف بریده و پاك از آلایش خون و غیره متولد شد. همچنین در وقت ولادت از پا به زیر آمد نه از سر. هنگام ولادت رو به كعبه به سجده افتاد، و چون سر از سجده برداشت دست به سوى آسمان بلند كرد و به وحدانیت خدا و رسالت خود اقرار نمود، و سپس نورى از او ساطع گردید كه مشرق و مغرب عالم را روشن نمود(228)
 
معجزات حضرت

پیامبر (صلى الله علیه و آله ) معجزات بسیارى داشت كه از جمله آنها نمونه هاى زیر است (229):
 1. مستجاب شدن دعاى آن حضرت در زنده شدن مردگان و بینا شدن كوران و شفا یافتن بیماران .
2. سخن گفتن آن حضرت با حیوانات .
3. آگاهى بى همه لغتها و قدرت بر سخن گفتن به همه آنها.
4. مهر نبوت بر پشت مباركش جاگرفته بود و نور آن بر نور آفتاب زیادتى مى كرد.
5. آب از میان انگشتان مباركش جارى شد، به قدرى كه جمع بسیارى سیراب شدند.
6. سنگریزه در دست مباركش تسبیح مى گفت و مردم مى شنیدند.
7. وجود مقدسش در آفتاب سایه اى نداشت .
8. هر گاه آب دهان مبارك به چاهى مى افكند در آن چاه بركت به هم مى رسید و پر از آب مى شد. آب دهان مبارك را به هر صاحب دردى مى مالید شفا مى یافت .
9. دست مبارك آن حضرت به هر طعامى كه مى رسید با بركت مى شد و از طعام كم جماعت كثیر را سیر مى كرد.
10. هرگاه بر زمین نرم راه مى رفت جاى پایش نمى ماند، و هنگامى كه بر سنگ سخت راه مى رفت اثر پاى مباركش مى ماند.
روز ولادت حضرت روز شریف و بابركتى است كه از قدیم الایام صالحین از آل محمد (صلى الله علیه و آله ) حرمت آن را نگه داشته اند، و حق این روز را ادا كرده و روزه گرفته اند. كسى كه 17 ربیع الاول را روز بگیرد خداوند متعال ثواب یك سال روزه را به او مى دهد. در این روز صدقه دادن و زیارت مشاهد مشرفه و انجام خیرات و مسرور كردن اهل ایمان مستحب است (230).[ شنبه 3 آذر 1397 ] [ 17:39 ] [ اسماعیل روحی ]

تقویم شیعه 23 ماه ربیع الاول :

23 ربیع الاول

 
1. ورود حضرت معصومه (علیها السلام ) به قم

در این روز در سال 201 ه‍ كریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (علیها السلام ) به قم تشریف فرما شدند كه 17 روز قبل از رحلت آن حضرت است (236).
آن حضرت با قدوم مبارك خود این شهر را متبرك گردانیدند، و به درخواست جناب موسى بن خزرج پسر سعد اشعرى كه از بزرگان قم بود، منزل او را منور نموده در آنجا نزول اجلال فرمودند. در همان مكان تشریف داشتند و زنهاى قم مخصوصا علویات به خدمت آن حضرت مى رسیدند و از وجود آن حضرت استفاده مى كردند تا بعد از 17 روز از دنیا رحلت فرمودند. عبادتگاه حضرت معروف به ((ستیه )) در میدان میر قم معروف است (237).[ پنجشنبه 1 آذر 1397 ] [ 08:18 ] [ اسماعیل روحی ]

گرامیداشت هفته وحدت :
[ پنجشنبه 1 آذر 1397 ] [ 08:13 ] [ اسماعیل روحی ]