در عملیات موفق شهید سلیمانی

پایگاه تروریستی عین الاسد در هم کوبیده شد/ نخستین حمله رسمی به یک پایگاه آمریکایی پس از جنگ جهانی دوم

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: بامداد امروز رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه در عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی با رمز «یا زهرا (س)» با شلیک ده‌ها فروند موشک زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به «عین الاسد» را در هم کوبیدند.
سپاه


قدس آنلاین: بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این شرح است:

امت اسلامی داغدار، ملت بزرگ و شهیدپرور ایران اسلامی

زمان تحقق وعده صادق فرارسید و به اذن خداوند متعال بامداد امروز در پاسخ به عملیات جنایتکارانه و تروریستی نیروهای متجاوز آمریکایی و انتقام ترور ناجوانمردانه و شهادت مظلومانه فرمانده قهرمان و فداکار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار پرافتخار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش، رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه طی عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی، با رمز مقدس یا زهرا(س) با شلیک ده‌ها موشک فروند زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به عین‌الاسد را در هم کوبیدند. که جزئیات آن متعاقباً به استحضار ملت شریف ایران و آزادگان جهان اسلام خواهد رسید.

سپاه پاسداران انقلاب اسلام به تبریک این پیروزی بزرگ به امت اسلامی و مردم فداکار و عظیمالشان ایران اسلامی اعلام می‌دارد.

۱-  به شیطان بزرگ، رژیم صفاک و مستکبر آمریکا هشدار می‌دهیم هر شرارت مجدد و یا تحرک و تجاوز دیگر با پاسخ‌های دردناک‌تر و کوبنده‌تری مواجه خواهد شد.
۲- به دولت‌های متحد آمریکا که پایگاه‌های خود را در اختیار ارتش تروریستی این کشور قرار داده‌اند اخطار داده می‌شود هر سرزمینی، به هر ترتیب مبدأ اقدامات خصمانه و تجاوزگرانه علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، هدف قرار خواهد گرفت.
۳- به هیچ وجه رژیم صهیونیستی را در این جنایات جدای از رژیم جنایتکار آمریکا نمی‌دانیم.
۴- به مردم آمریکا توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از خسارت‌های بیشتر،سربازان آمریکایی را از منطقه فراخوانده و اجازه ندهند با نفرت‌افزایی روزافزون رژیم ضدمردمی حاکم بر ایالات متحده جان نظامیان آن کشور بیش از این به خطر افتد.
و من نصر الا من عندالله العزیز الحکیم. ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸   
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

در عین حال خبرنگار پایگاه خبری فوربس گزارش داد:گزارش‌ها حاکی از آن است که ایران در حال شلیک ده‌ها موشک به سمت عراق است و نیروهای آمریکایی در پایگاه الاسد عراق را هدف قرار داده است. 

گزارش‌های اولیه می‌گویند پس از شلیک بیش از ۶۰ موشک، تاکنون ۲۰ نیروی آمریکایی کشته شده‌اند.

به گزارش منابع خبری، سخنگوی کاخ سفید نیز گفت: از گزارش‌ها در مورد حملات موشکی به نیروهایمان در عراق مطلع هستیم. رئیس‌جمهور ترامپ در جریان این گزارش‌ها قرار گرفته و اوضاع را به دقت دنبال می‌کند.

جنیفر گریفین، خبرنگار فاکس نیوز نیز گفت:از یکی از مقامات آمریکایی شنیده‌ام موشک‌های شلیک‌شده از نوع بالستیک کوتاه‌برد یا کروز بوده اند و از خاک ایران و به سوی چندین پایگاه آمریکایی در عراق شلیک شده‌اند.

همچنین شبکه «المیادین» بامداد چهارشنبه به نقل از خبرنگار خود گزارش داده است که یک پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی فرودگاه «اربیل» هم هدف قرار گرفته است.

برخی منابع هم گزارش داده‌اند که پروازهای فرودگاه اربیل به حالت تعلیق درآمده است. 

در همین حال خبرگزاری تسنیم در ساعت ۲:۲۰ بامداد چهارشنبه از آغاز موج دوم حملات موشکی ایران خبر داد. سی ان ان نیز از نشست ترامپ با مشاورانش و تماس تلفنی رئیس کنگره آمریکا با معاون رئیس جمهور خبر داد و  دنی دینگل نماینده کنگره به خبرنگاران گفت نانسی پلوسی به همحزبی هایش گفته است دعا کنید!

در ساعت ۳:۳۰ بامداد اعلام شد درجه هشدار در سرزمین های اشغالی به بالاترین سطح رسیده است.

اعتراف آمریکا

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که در حال برآورد خسارات اولیه حملات هوایی ایران به پایگاه‌های خود درعراق است.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای رسماً هدف قرار گرفتن دست‌کم دو پایگاه در عراق که میزبان نیروهای آمریکا و ائتلاف است (عین‌الاسد و اربیل) را تأیید کرد.

در همین حال شورای امنیت ملی آمریکا به ریاست ترامپ و با حضور مشاور امنیت ملی، وزیر دفاع و وزیر خارجه آمریکا در ساعت ۴ صبح به وقت تهران آغاز شد. این درحالی است که قیمت طلا و نفت ساعتی پس از اعلام حمله موشکی ایران افزایش یافت.