رضوی اعلام شد

در آستانه فرا رسیدن ۲۸ صفر، از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی ویژه برنامه‏های سخنرانی و عزاداری حرم مطهر رضوی در ایام رحلت جانگداز پیامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن(ع) اعلام شد.
حضورعزاداران اربعین حسینی در حرم مطهر امام رضا علیه السلام


به گزارش قدس انلاین وبه نقل از  آستان نیوز، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در تشریح برنامه‌‏های سخنرانی و عزاداری حرم مطهر رضوی در ایام رحلت جانگداز پیامبر اعظم(ص) و شهادت امام حسن(ع) اظهار کرد: برنامه‌های شب ۲۸ صفر در ۲ بخش تدارک دیده شده است، نخستین مرحله این برنامه شنبه ۴ آبان‎ ماه از ساعت ۱۷:۳۰ با قرائت زیارت امین‌الله و مداحی توسط احمد واعظی، ابراهیم قانع و مهدی رسولی آغاز می‏شود و در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین شریعتی‌نژاد با اشاره به اینکه برنامه عزاداری با محوریت رواق امام خمینی(ره) برگزار می‏شود، افزود: بخش دوم برنامه با حضور مرثیه‌سرایان آذری از ساعت ۲۰:۳۰ با سخنرانی حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مهدوی‌اصفهانی و مرثیه‌سراییِ مداحان آذری برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در شب رحلت رسول الله(ص) و شهادت امام حسن(ع) زائران زیادی در حرم مشرف هستند لذا در شبستان‎های مسجد گوهرشاد، خیمه امت، رواق دارالهدایه، دارالحجه، حضرت زهرا(س) و دیگر اماکن متبرکه برنامه عزاداری و سخنرانی دایر است.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی درباره برنامه‌‏های روز ۲۸ صفر اظهار کرد: ویژه برنامه روز رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن(ع) نیز از ساعت ۹ صبح در رواق امام خمینی(ره) آغاز خواهد شد، در این برنامه آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی به ایراد سخنرانی و در ادامه مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت به روضه‌خوانی می‌پردازند.

شریعتی‌نژاد با تأکید بر اینکه قرائت زیارت پیامبر(ص) در حرم رضوی صورت خواهد گرفت، افزود: آیت‌الله کازرونی سخنران برنامه عزاداری بعد از نماز ظهر در رواق امام خمینی(ره) است که بعد از سخنرانی آقایان امیر عارف، سید حسین محمدنیا، سید حجت بحرالعلوم و سعید قانع به مدیحه‌سرایی و سینه‌زنی خواهد پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: در سالروز رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن(ع) افزون بر برنامه رواق امام خمینی(ره) برنامه اجتماع عظیم عزاداران در روز ۲۸ صفر با عنوان «به شوق مدینه» با حضور هیئت‎های مذهبی و عموم زائران بعد از نماز ظهر و عصر در صحن جامع رضوی برگزار می‌شود.