باید شبهات دینی را با استدلال علمی ومنطقی پاسخ داد/خبرنگاران سربازان مقابله با تهاجم فرهنگی هستند/خبرنگاران باید به اسلحه علم و دانش مجهز شوند

آیت الله العظمی جوادی آملی گفت: وظیفه مدیران فرهنگی ، حوزویان و دانشگاهیان است که تحقیق و پژوهش های علمی در عرصه های مختلف داشته باشند و پایان نامه ها ، رساله ها و مقاله های مذهبی و اعتقادی تهیه وتدوین نمایند تا خبرنگاران بتوانند برای مبارزه با شبهات دشمنان خود را به علم و دانش تجهیز کنند.

وحید اکرمی

آیت الله جوادی آملی


آیت الله جوادی آملی در گفت و گو با خبرنگار قدس آنلاین ابراز داشت: در جبهه تهاجم فرهنگی که مستکبران علیه جمهوری اسلامی ایران به پا کرده اند وظیفه مسئولان فرهنگی کشور بیش از پیش مهم و سنگین شده است.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: امروزه نظام سلطه در تلاش است تا با ایجاد شبهات دینی و القای آن در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان، آنان را نسبت به دین مبین اسلام و نظام جمهوری اسلامی بدبین کند.
آیت الله جوادی آملی بیان داشت: شبهاتی که توسط غرب، علیه دین و نظام مطرح می شود، ریشه و اساس منطقی ندارد، هرچند که ظاهری آراسته و حق به جانب دارند اما از درون تهی و بی مایه هستند.
این مرجع تقلید، مسئولان فرهنگی کشور را به مجاهدت در راه کسب علم و ترویج آن در کشور دعوت و تاکید کرد: باید با تلاشهای مستمر و خستگی ناپذیر، مسئولان فرهنگی و حوزویان و دانشگاهیان بتوانند استدلالات علمی و منطقی را در مقابل این شبهات بی اساس مطرح کنند. این موضوع اراده و جهد و کوشش فراوان علمی می طلبد.
وی خاطرنشان کرد: از جمله اقشاری که باید مقابل این اقدام خبیثانه غربی ها ایستادگی کرده و در جبهه تهاجم فرهنگی، حضور یابند، خبرنگاران فهیم کشور هستند. وظیفه و رسالت خبرنگاران، در این موضوع بسیار مهم و تاثیرگذار است.
آیت الله جوادی آملی ابراز داشت: خبرنگاران اگر به تنهایی و بدون دانش در این عرصه گام بردارند کارآیی لازم را نخواهند داشت. وظیفه مدیران فرهنگی ، حوزویان و دانشگاهیان است که تحقیق و پژوهش های علمی در عرصه های مختلف داشته باشند و  پایان نامه ها ، رساله ها و مقاله های مذهبی و اعتقادی تهیه وتدوین نمایند تا خبرنگاران بتوانند برای مبارزه با شبهات دشمنان خود را به علم و دانش تجهیز کنند.   
مرجع تقلید شیعیان افزود: خبرنگاران باید در تعامل مناسب با این گروه ها بوده و روابط خود را تقویت نمایند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن در عرصه تهاجم فرهنگی فعالیت داشته باشند.