رئیس قوه قضائیه:

دستورالعمل گام دوم انقلاب بزودی اجرا می‌شود/ مجامع بین‌المللی درباره اعدام‌های اخیر ریاض تحقیق کنند/ نباید برای مهریه کسی زندانی شود

رئسی

حجت الاسلام رئیسی گفت: مراجع تقلید همگی به موضوع مهریه تأکید داشتند و اعتقاد دارند که نباید برای مهریه کسی به زندان برود.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، حجت اسلام ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در دیدار با معاونین قوه قضائیه و دادستان‌های سراسر کشور با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: خداوند نعمت‌های بسیاری را برای بندگان اعطا کرده که قابل شمارش نیست، اما برخی از این نعمت‌ها ممتاز هستند و خداوند برای آن‌ها منت گذاشته است؛ مانند نعمت امامت و نعمت رسالت که آن‌ها را در قرآن کریم با منت یاد می‌کند.

رئیس قوه قضائیه  افزود: اگر بخواهیم بین نعمت امامت و رسالت به تعادل برسیم به ولایت دست پیدا می‌کنیم.

وی تاکید کرد: نعمت وقتی بسیار بزرگ شود با منت همراه است و اگر نعمت ولایت وجود نداشت زندگی انسان مانند زندگی دیگر موجودات می‌شد.

رئیس دستگاه قضا گفت: نعمت وجود امام بزرگترین و بالاترین نعمت خداوند است که همه هستی عالم را شکل داده، در کنار این نعمت امروز بالاترین نعمت وجود نظام اسلامی در کشور است.

حجت اسلام رئیسی با بیان اینکه باید این نعمت را پاس داشت، چرا که نتیجه خون شهیدان و ایثارگری ایثارگران و صبر و تحمل آن‌ها است، اظهار کرد: امروز به برکت ۴۰ سالگی انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب باید از نظام اسلامی پاسداری کنیم.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: دستورالعمل گام دوم انقلاب تهیه شده است و بزودی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی مربوط به یک حزب و گروه خاص نیست، بلکه برای کل نظام است، افزود: ما اعتقاد داریم آینده‌ای روشن پیش روی ما است.

حجت اسلام رئیسی با اشاره به اینکه به رغم دسیسه‌های دشمن آینده در انتظار صالحین است،گفت: آینده را نه زور و نه قدرت رقم می‌زند بلکه آن را تقوا و صالحان تعیین می‌کنند و ما هیچ نگرانی از آینده نداریم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه پایداری و استحکام عالم هستی بر حق استوار شده و حکم فقط حکم خداوند است و باید آن را شناسایی کنیم، بیان کرد: در دستگاه قضایی نیز احکام باید بر اساس حکم الهی صادر شود.

حجت اسلام رئیسی ادامه داد: هوای نفسانی انسان را از حکم خدا جدا می‌کند و باعث می‌شود انسان معاد را فراموش کند.

وی گفت: امروز در دستگاه ناعادلانه قضاوت سعودی‌ها انسان‌های بی‌گناه کشته می‌شوند که جلوه این از هواپرستی است.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: گزارش‌هایی که به دست ما می‌رسد نشان می‌دهد این افراد انسان‌های آزاده‌ای بودند که برای مقابله به ظلم و حقوق مردم تلاش می‌کردند و رژیم سعودی آن‌ها را با عنوان حقوق بشر می‌کشد و مجامع بین‌المللی هم از آن‌ها حمایت می‌کند.

حجت اسلام رئیسی تاکید کرد: ما می‌خواهیم مجامع بین‌المللی در این رابطه تحقیق کنند و بگویند رژیم سعودی چه زمانی به دنبال حقوق بشر بوده است؛ چرا بیان نمی‌شود این افراد که ظالمانه کشته شده‌اند؛ چه جرمی داشتند که علنی خون آن‌ها زمین ریخته شد.

رئیس قوه قضائیه  با بیان اینکه بر اساس گام دوم انقلاب باید کاستی‌ها و نواقص در قوه قضائیه رفع شود و حرکت دستگاه قضا رو به ارتقاء باشد، افزود: همه همکاران در تمام استان‌ها در این تحول سهم دارند و باید از نیروهای با انگیزه و اندیشه‌های قوی برای پیدا کردن راه‌کارها و سازوکارها استفاده کنند.