•  چهارشنبه / ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۳۸
  •  دسته‌بندی: لرستان
  •  کد خبر: 98011404041
  •  منبع : نمایندگی لرستان

گزارشی از تمهیدات برای بحران سیل در لرستان/خبر در حال بروز رسانی

توزیع ۱۳۰۰ تخته چادر بین سیل‌زده‌های استان/تامین آب آشامیدنی مهم‌ترین مشکل پلدختر

شهر معمولان یک‌روز پس از کاهش سیلاب استان لرستان

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان، آمار سیل این استان را به طور رسمی اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، نظیفی اظهار کرد: از ابتدای دوره بارش سیل‌آسا در استان تاکنون 14 جسد به دلیل خفگی ناشی از سیل و یا در ارتباط با آن به پزشکی قانونی استان ارجاع شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد، سه نفر در الیگودرز، یک نفر مربوط به دورود، سه نفر خرم‌آباد، دو نفر کوهدشت، دو نفر معمولان، دو نفر چگنی و یک نفر مربوط به نورآباد بوده است.

نظیفی ضمن اظهار تاسف از حادثه پیش آمده بیان کرد: پزشکی قانونی استان در طول مدت حادثه در کنار مردم حضور داشت و با معاینه اجساد و صدور سریع جواز دفن، مانع از افزایش درد و آلام مردم شد.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: تا پایان مشکلات ناشی از این بحران، پزشکی قانونی در هر لحظه از شبانه روز آماده معاینه اجساد و صدور جواز دفن است.

توزیع ۱۳۰۰ تخته چادر بین سیل‌زده‌های لرستان

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور از توزیع ۱۳۰۰ تخته چادر بین سیل‌زده‌های لرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمودرضا پیروی با بیان این‌که بعد از سیل استان طی دو مرحله امدادرسانی هوایی انجام شده است، ادامه داد: هم‌اکنون کار کمک هوایی به وسیله شش هلی‌کوپتر سنگین، دو بالگرد ارتش و چند دستگاه دیگر در حال انجام است.

وی تصریح کرد: همراه با کار امدادرسانی، لکه‌گیری نیز انجام شده و با یک بالگرد مناطق جدید شناسایی و سرویس‌دهی کردیم.

پیروی خاطرنشان کرد: هم‌چنین تعداد قابل توجهی از حادثه‌دیده‌ها به مناطق امن هلی‌برد شده‌اند و این کارها ادامه دارد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: کار توزیع اقلام ضروری مانند پتو، چادر و مواد غذایی در حال انجام بوده اما با بی‌نظمی‌هایی همراه است.

وی با بیان این‌که تابه‌حال ۱۳۰۰ تخته چادر و چندین تریلر اقلام امدادی بین سیل‌زده‌های پلدختر تقسیم شده است، افزود: اگر نظم برقرار شود توزیع مواد با سرعت بهتر و مطمئن‌تری انجام می‌شود.

شهردار خرم‎آباد: پاکسازی شهر از آثار سیلاب با جدیت در حال انجام است

شهردار خرم‎آباد گفت: پاکسازی شهر از آثار سیلاب با جدیت در حال انجام است.

به گزارش ایسنا، وحید رشیدی با بیان اینکه بخش عمده‎ای از عملیات پاکسازی و لایروبی سطح شهر توسط نیروهای شهرداری در حال انجام است، اظهار کرد: حجم گل و لای وارد شده به سطح شهر بی‎سابقه است.

وی ادامه داد: لایروبی کوچه‎ها و خیابان‎ها، لایروبی و تخلیه آب زیرگذرها، پاکسازی و جمع آوری گل و لای بوستان‎های سطح شهر، پاکسازی و شستشوی معابر اصلی، کمک به نظافت و تخلیه منازل از جمله اقدامات در حال اجرای شهرداری پس از سیلاب اخیر است.

وی ازشهرداری اصفهان که در روزهای گذشته به یاری استان آمدند تشکر کرد و افزود: با وجود تلاش‎های انجام شده و در حال انجام، حجم خسارات وارده بسیار بالاست و امیدواریم بتوانیم هر چه سریع‎تر شهر را به حالت عادی خود برگردانیم.