رهبر انقلاب در حرم رضوی: سیاستمداران غربی در باطن وحشی‌اند/ به بدی دولت سعودی سراغ ندارم

رهبری

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: اروپایی‌ها عملا از برجام خارج شده‌اند، کانال مالی هم که می‌گویند به شوخی شبیه‌ است.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در اجتماع زائران حرم رضوی، گفتند: میلاد مبارک پیشوای عدالت حضرت علی بن ابیطالب را که نوروز حقیقی است تبریک عرض می‌کنم.

ایشان افزودند: همچنین حلول سال نو و عید نوروز را تبریک عرض می‌کنم که سلیقه زیبای ایرانی، این روز را آغاز سال قرار داده است و سال شمسی ایرانی، سال هجری ایرانی از آغاز نوروز آغاز می‌شود.

رهبر انقلاب گفتند: همچنین ایام اعتکاف را به دل‌های معتکفین تهنیت عرض می‌کنم.

ایشان تصریح کردند: برخی اظهارنظر کرده‌اند که این سال، سال تهدیدهاست؛ بنده مطلقا این را قبول ندارم. من معتقدم سال98 بتوفیق الهی سال فرصتهاست؛ سال امکانات و سال گشایش است. آن کسانی که اظهارنظر دیگری می‌کنند و تهدید را به رخ میکشند، دانسته یا ندانسته تحت تأثیر رجزخوانی‌های دشمنان ملت هستند. این رجزخوانی‌ها باید همانطور که هست دانسته بشود.

رهبر انقلاب گفتند: چهار موضوع را امیدوارم امروز بتوانم با اختصار به عرض شما برسانم. مساله اول مربوط به سال جاری، موضوع دوم درباره مسائل ما با دولت‌های غربی، موضوع سوم اقتصاد و شعار امسال که رونق اقتصادی است و موضوع چهارم سخنی با جوانان عزیزمان درباره آینده کشور و مسائل انقلاب است.

رهبر انقلاب گفتند: سال ۱۳۹۸ سال فرصت‌ها و گشایش است. البته کسانی که اظهارنظر دیگری می‌کنند و تهدید به رخ می‌کشند، دانسته یا ندانسته تحت تاثیر دشمنان این ملت‌اند.

گزیده سخنان رهبر انقلاب در این مراسم را می‌خوانید:

*به تقویت بنیه دفاعی ادامه خواهیم داد

*از تحریم نباید بنالیم، از تحریم‌کنندگان هم توقعی نیست

* امروز همه مسئولین قبول کرده‌اند، دشمن در حال جنگ اقتصادی با ماست

*دشمن را شکست خواهیم داد اما این کافی نیست

* ما باید علاوه بر شکست دشمن بازدارندگی ایجاد کنیم

*اروپایی‌ها عملا از برجام خارج شده‌اند، کانال مالی هم که می‌گویند به شوخی شبیه‌تر است، این شوخی تلخی است.

*سیاستمداران غربی در باطن وحشی‌اند

*من کشوری به بدی دولت سعودی سراغ ندارم، دولت سعودی هم  فاسد است هم مستبد هم ظالم است هم دیکتاتور است. اعلام کرده‌اند برای این دولت نیروگاه هسته‌ای و مراکز تولید موشک درست می‌کنند. آنجا اشکالی ندارد چون وابسته و متعلق به آنها است. حالا البته اعلام می‌کنند ولی اگر بسازند هم بنده شخصا ناراحت نمی‌شوم چون می‌دانم در دوران نه چندان دوری به دست مجاهدان اسلامی خواهد افتاد.

*حرف‌هایی که میزنم به معنای قطع رابطه با کشورهای غربی نیست، ارتباط اشکال ندارد. دنباله روی و اعتماد مشکل دارد

*بعضی مشکلات ما ناشی از این است که به غربی‌ها اعتماد شد