در قبال جنایات هولناک و کشتار بی‌وقفه مردم مسلمانان در میانمار شرم‌آور است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم شهرستان فردوس با اشاره به جنایت‌های اخیر در میانمار اظهار کرد: جنایت‌های میانمار نقض تمامی قوانین حقوق بشر و نقض انسانیت است.

وی افزود: کجایند مدعیان حقوق بشر؟ مگر مردم مظلوم میانمار انسان نیستند؟

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: چرا زنان و کودکان بی‌دفاع و بی‌پناه تنها به جرم مسلمان بودن باید این‌گونه مورد هجوم هولناک‌ترین جنایات و فجایع قرار بگیرند؟


رئیسی با اشاره به مهاجرت اجباری مردم این منطق، خاطرنشان کرد: آن‌چنان عرصه را به این مردم مظلوم تنگ کرده‌اند که مجبور به کوچ اجباری به کشورهای هم‌جوار شده‌اند و در این مسیر نیز به فجیع‌ترین شکل مورد قتل و غارت قرار می‌گیرند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سکوت ننگین، بی‌تفاوتی و رویکرد دوگانه مدعیان سردمداری حقوق بشر در قبال جنایات هولناک و کشتار بی‌وقفه مردم مسلمانان در میانمار شرم‌آور است، گفت: چرا آنهایی که دغدغه حمایت از حقوق حیوانات را مطرح می‌کنند، چشم خود را در مقابل وحشی‌گری‌ و جنایت علیه صدها هزار انسان بی‌گناه بسته‌اند؟

وی با اشاره به معضل کاهش نزولات آسمانی در خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: کاهش نزولات آسمانی در سال گذشته در خراسان‌جنوبی سبب ایجاد مشکلاتی شده است، دولت و مسؤولان با همکاری صاحب‌نظران و دانشگاهیان فرهیخته راهکارهای چگونگی حل این مشکلات را با وجود همین کمبودها در نزولات آسمانی بررسی و در جهت رفع آنها اقدام کنند، در هیچ کاری بن‌بست وجود ندارد، راه‌های برون‌رفت را دولتمردان باید با همت و تلاش برای خدمت‌رسانی به مردم پیدا کنند.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه رسیدگی به محرومان از دغدغه‌های جدی رهبر معظم انقلاب است، اظهار کرد: توسعه‌یافتگی خراسان‌جنوبی نیازمند اقدام جهادی با روحیه انقلابی است تا در زندگی مردم تحول ایجاد شود، کار اقتصادی در استان خراسان‌جنوبی حرکتی جهشی نیاز دارد و با شیب ملایم قابل حل نیست.

رئیسی در پایان از برنامه‌ریزی‌های آستان قدس رضوی برای رفع محرومیت در استان خراسان جنوبی خبر داد و گفت: آستان قدس رضوی در این منطقه به میزان توان برای رفع محرومیت تلاش خواهد کرد، بررسی‌های کارشناسی برای کمک‌رسانی به محرومان این منطقه آغاز شده است، البته اولویت کار برای ما اقدامات فرهنگی در استان خراسان‌جنوبی از جمله شهرستان فردوس خواهد بود تا تمام مردم بتوانند از برکات آستان حضرت رضا (ع) مستفیض شوند.